Kantoni Chevreuse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Chevreuse
Canton de Chevreuse
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Arrondissement Rambouillet
Kryeqëndra Chevreuse
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 47.191 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7805
Kantoni Chevreuse – harta_foto

Kantoni Chevreuse (frëngjisht: Canton de Chevreuse) është një kantondepartamentin Yvelines, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chevreuse. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 47191 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chevreuse aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Yves Vandewalle,

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]