Kantoni Clermont-en-Argonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Clermont-en-Argonne
canton de Clermont-en-Argonne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Arrondissement Verdun
Kryeqëndra Clermont-en-Argonne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 200,08 km2
Popullsia 4.513 banorë 1999
Dendësia 22,56 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5504

Kantoni Clermont-en-Argonne (frëngjisht: Canton de Clermont-en-Argonne) është një kantondepartamentin Meuse, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Clermont-en-Argonne. Ka sipërfaqe 200.08km2 dhe popullsi 4513 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Clermont-en-Argonne aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]