Kantoni Ervy-le-Châtel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ervy-le-Châtel
Canton d'Ervy-le-Châtel
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Arrondissement Troyes
Kryeqëndra Ervy-le-Châtel
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 230,47 km2
Popullsia 5.805 banorë 2009
Dendësia 25,19 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1009

Kantoni Ervy-le-Châtel (frëngjisht: Canton d'Ervy-le-Châtel) është një kantondepartamentin Aube, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ervy-le-Châtel. Ka sipërfaqe 230.47km2 dhe popullsi 5805 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ervy-le-Châtel aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]