Kantoni Fère-en-Tardenois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Fère-en-Tardenois
Canton de Fère-en-Tardenois
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Château-Thierry
Kryeqëndra Fère-en-Tardenois
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 269,18 km2
Popullsia 9.594 banorë 2009
Dendësia 35,64 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 215
Kantoni Fère-en-Tardenois – harta_foto

Kantoni Fère-en-Tardenois (frëngjisht: Canton de Fère-en-Tardenois) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Fère-en-Tardenois. Ka sipërfaqe 269.18km2 dhe popullsi 9594 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Fère-en-Tardenois aktualisht përbëhet nga 23 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]