Kantoni Fleury-sur-Andelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Fleury-sur-Andelle
Canton de Fleury-sur-Andelle
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Arrondissement Les Andelys
Kryeqëndra Fleury-sur-Andelle
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 170,79 km2
Popullsia 16.219 banorë 1999
Dendësia 94,96 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2718

Kantoni Fleury-sur-Andelle (frëngjisht: Canton de Fleury-sur-Andelle) është një kantondepartamentin Eure, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Fleury-sur-Andelle. Ka sipërfaqe 170.79km2 dhe popullsi 16219 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Fleury-sur-Andelle aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jacques Poletti

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]