Jump to content

Kantoni Geaune

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Geaune
kanton
Popullsia
 • Gjithsej4.359

Kantoni Geaune (frëngjisht: Canton de Geaune) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Geaune. Ka sipërfaqe 172.92 km2 dhe popullsi 4359 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Geaune aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]