Kantoni Grancey-le-Château-Neuvelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Grancey-le-Château-Neuvelle
Canton de Grancey-le-Château-Neuvelle
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Arrondissement Dijon
Kryeqëndra Grancey-le-Château-Neuvelle
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 170,03 km2
Popullsia 1.073 banorë 1999
Dendësia 6,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2116

Kantoni Grancey-le-Château-Neuvelle (frëngjisht: Canton de Grancey-le-Château-Neuvelle) është një kantondepartamentin Côte-d'Or, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Grancey-le-Château-Neuvelle. Ka sipërfaqe 170.03km2 dhe popullsi 1073 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Grancey-le-Château-Neuvelle aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Alain Houpert

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]