Kantoni Grand-Serre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Grand-Serre
kanton
Popullsia
 • Gjithsej9.466

Kantoni Grand-Serre (frëngjisht: Canton du Grand-Serre) është një kantondepartamentin Drôme, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Grand-Serre. Ka sipërfaqe 185.5km2 dhe popullsi 9466 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Grand-Serre aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2010 - 2014 - Emmanuelle Anthoine-Desermeaux

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]