Kantoni Grande-Synthe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Grande-Synthe
Canton de Grande-Synthe
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Dunkerque
Kryeqëndra Grande-Synthe
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 23 km2
Popullsia 30.984 banorë 2009
Dendësia 1.347,13 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5973

Kantoni Grande-Synthe (frëngjisht: Canton de Grande-Synthe) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Grande-Synthe. Ka sipërfaqe 23km2 dhe popullsi 30984 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Grande-Synthe aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]