Kantoni Groix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Groix
Canton de Groix
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Morbihan
Arrondissement Lorient
Kryeqëndra Groix
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 2.318 banorë 2008
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5611
Kantoni Groix – harta_foto

Kantoni Groix (frëngjisht: Canton de Groix) është një kantondepartamentin Morbihan, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Groix. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 2318 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Groix aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Denise Guillaume - Le Maréchal

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]