Kantoni Henrichemont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Henrichemont
Canton de Henrichemont
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Bourges
Kryeqëndra Henrichemont
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 158,58 km2
Popullsia 3.411 banorë 1999
Dendësia 21,51 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1815

Kantoni Henrichemont (frëngjisht: Canton d'Henrichemont) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Henrichemont. Ka sipërfaqe 158.58km2 dhe popullsi 3411 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Henrichemont aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]