Kantoni Issy-l'Évêque

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Issy-l'Évêque
Canton d'Issy-l'Évêque
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Arrondissement Autun
Kryeqëndra Issy-l'Évêque
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 239,29 km2
Popullsia 2.421 banorë 1999
Dendësia 10,12 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7122

Kantoni Issy-l'Évêque (frëngjisht: Canton d'Issy-l'Évêque) është një kantondepartamentin Saône-et-Loire, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Issy-l'Évêque. Ka sipërfaqe 239.29km2 dhe popullsi 2421 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Issy-l'Évêque aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]