Kantoni L'Hermenault

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni L'Hermenault
Canton de L'Hermenault
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Vendée
Arrondissement Fontenay-le-Comte
Kryeqëndra l'Hermenault
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 9.225 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni L'Hermenault (frëngjisht: Canton de L'Hermenault) është një kantondepartamentin Vendée, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është l'Hermenault. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 9225 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni L'Hermenault aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]