Kantoni La Barthe-de-Neste

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Barthe-de-Neste
Canton de La Barthe-de-Neste
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Arrondissement Arrondissement de Bagnères-de-Bigorre
Kryeqëndra La Barthe-de-Neste
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 7,62 km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6505

Kantoni La Barthe-de-Neste (frëngjisht: Canton de la Barthe-de-Neste) është një kantondepartamentin Hautes-Pyrénées, rajonin OccitanieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Barthe-de-Neste. Ka sipërfaqe 7.62km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Barthe-de-Neste aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Maurice Loudet

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]