Kantoni La Châtaigneraie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Châtaigneraie
Canton de La Châtaigneraie
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Vendée
Arrondissement Fontenay-le-Comte
Kryeqëndra La Châtaigneraie
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 16.235 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8505

Kantoni La Châtaigneraie (frëngjisht: Canton de La Châtaigneraie) është një kantondepartamentin Vendée, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Châtaigneraie. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 16235 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Châtaigneraie aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Valentin Josse

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]