Kantoni La Chapelle-Saint-Luc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Chapelle-Saint-Luc
Canton de La Chapelle-Saint-Luc
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Arrondissement Troyes
Kryeqëndra La Chapelle-Saint-Luc
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 6,25 km2
Popullsia 12.748 banorë 2009
Dendësia 2.039,68 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1033

Kantoni La Chapelle-Saint-Luc (frëngjisht: Canton de La Chapelle-Saint-Luc) është një kantondepartamentin Aube, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Chapelle-Saint-Luc. Ka sipërfaqe 6.25km2 dhe popullsi 12748 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Chapelle-Saint-Luc aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]