Kantoni La Chapelle-la-Reine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Chapelle-la-Reine
Canton de La Chapelle-la-Reine
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Arrondissement Fontainebleau
Kryeqëndra La Chapelle-la-Reine
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 247,68 km2
Popullsia 13.213 banorë 2007
Dendësia 53,35 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7703

Kantoni La Chapelle-la-Reine (frëngjisht: Canton de La Chapelle-la-Reine) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Chapelle-la-Reine. Ka sipërfaqe 247.68km2 dhe popullsi 13213 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Chapelle-la-Reine aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]