Kantoni La Clayette

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Clayette
Canton de La Clayette
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Saône-et-Loire
Arrondissement Charolles
Kryeqëndra La Clayette
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 185,09 km2
Popullsia 7.608 banorë 1999
Dendësia 41,1 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7111

Kantoni La Clayette (frëngjisht: Canton de La Clayette) është një kantondepartamentin Saône-et-Loire, rajonin Bourgogne-Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Clayette. Ka sipërfaqe 185.09km2 dhe popullsi 7608 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Clayette aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Alain Gautheron

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]