Kantoni La Gacilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Gacilly
Canton de La Gacilly
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Morbihan
Arrondissement Vannes
Kryeqëndra La Gacilly
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 9.991 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5608

Kantoni La Gacilly (frëngjisht: Canton de La Gacilly) është një kantondepartamentin Morbihan, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Gacilly. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 9991 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Gacilly aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Yannick Chesnais

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]