Kantoni La Garenne-Colombes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Garenne-Colombes
Canton de la Garenne-Colombes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Hauts-de-Seine
Arrondissement Nanterre
Kryeqëndra La Garenne-Colombes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 1,78 km2
Popullsia 27.628 banorë 2010
Dendësia 15.521,35 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9219

Kantoni La Garenne-Colombes (frëngjisht: Canton de La Garenne-Colombes) është një kantondepartamentin Hauts-de-Seine, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Garenne-Colombes. Ka sipërfaqe 1.78km2 dhe popullsi 27628 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Garenne-Colombes aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]