Kantoni La Haye-Pesnel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Haye-Pesnel
Canton de La Haye-Pesnel
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Arrondissement Avranches
Kryeqëndra La Haye-Pesnel
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 121,84 km2
Popullsia 7.232 banorë 2009
Dendësia 59,36 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5017

Kantoni La Haye-Pesnel (frëngjisht: Canton de La Haye-Pesnel) është një kantondepartamentin Manche, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Haye-Pesnel. Ka sipërfaqe 121.84km2 dhe popullsi 7232 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Haye-Pesnel aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]