Kantoni La Motte-Chalancon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni La Motte-Chalancon
kanton
Popullsia
 • Gjithsej978

Kantoni La Motte-Chalancon (frëngjisht: Canton de La Motte-Chalancon) është një kantondepartamentin Drôme, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Motte-Chalancon. Ka sipërfaqe 252.17km2 dhe popullsi 978 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Motte-Chalancon aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]