Kantoni La Roche-sur-Yon-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Roche-sur-Yon-Sud
Canton de La Roche-sur-Yon-Sud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Vendée
Arrondissement La Roche-sur-Yon
Kryeqëndra La Roche-sur-Yon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 40.920 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni La Roche-sur-Yon-Sud (frëngjisht: Canton de La Roche-sur-Yon-Sud) është një kantondepartamentin Vendée, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Roche-sur-Yon. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 40920 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Roche-sur-Yon-Sud aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]