Kantoni La Trimouille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Trimouille
Canton de La Trimouille
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Vienne
Arrondissement Arrondissement de Montmorillon
Kryeqëndra La Trimouille
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 315,67 km2
Popullsia 2.984 banorë 2007
Dendësia 9,45 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8626

Kantoni La Trimouille (frëngjisht: Canton de La Trimouille) është një kantondepartamentin Vienne, rajonin Nouvelle-AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Trimouille. Ka sipërfaqe 315.67km2 dhe popullsi 2984 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Trimouille aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Hervé VALLET

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]