Kantoni Lalbenque

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lalbenque
Canton de Lalbenque
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Lot
Arrondissement Cahors
Kryeqëndra Lalbenque
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 267 km2
Popullsia 5.168 banorë 2004-2008
Dendësia 19,36 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4614

Kantoni Lalbenque (frëngjisht: Canton de Lalbenque) është një kantondepartamentin Lot, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lalbenque. Ka sipërfaqe 267km2 dhe popullsi 5168 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lalbenque aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jacques Pouget

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]