Kantoni Lanouaille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lanouaille
Canton de Lanouaille
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Arrondissement Nontron
Kryeqëndra Lanouaille
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 253,07 km2
Popullsia 5.481 banorë 2010
Dendësia 21,66 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2418

Kantoni Lanouaille (frëngjisht: Canton de Lanouaille) është një kantondepartamentin Dordogne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lanouaille. Ka sipërfaqe 253.07km2 dhe popullsi 5481 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lanouaille aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011 - 2014 - Jean-Michel Lamassiaude

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]