Kantoni Le Bourg-d'Oisans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Bourg-d'Oisans
Canton du Bourg-d'Oisans
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Arrondissement Grenoble
Kryeqëndra Le Bourg-d'Oisans
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 546,09 km2
Popullsia 10.841 banorë 2010
Dendësia 19,85 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3803

Kantoni Le Bourg-d'Oisans (frëngjisht: Canton du Bourg-d'Oisans) është një kantondepartamentin Isère, rajonin Auvergne-Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Bourg-d'Oisans. Ka sipërfaqe 546.09km2 dhe popullsi 10841 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Bourg-d'Oisans aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Christian Pichoud

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]