Kantoni Le Donjon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Donjon
Canton du Donjon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Arrondissement Vichy
Kryeqëndra Le Donjon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 318,99 km2
Popullsia 4.934 banorë 2010
Dendësia 15,47 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 308

Kantoni Le Donjon (frëngjisht: Canton du Donjon) është një kantondepartamentin Allier, rajonin Auvergne-Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Donjon. Ka sipërfaqe 318.99km2 dhe popullsi 4934 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Donjon aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]