Jump to content

Kantoni Le Gosier-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Le Gosier-2
kanton

Kantoni Le Gosier-2 (frëngjisht: Canton du Gosier-2) është një kantondepartamentin Guadeloupe, rajonin GuadeloupeFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Gosier. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Gosier-2 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]