Kantoni Le Mas-d'Azil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Mas-d'Azil
Canton du Mas-d'Azil
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Ariège
Arrondissement Pamiers
Kryeqëndra Le Mas-d'Azil
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 173,53 km2
Popullsia 4.099 banorë 2006
Dendësia 23,62 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 908

Kantoni Le Mas-d'Azil (frëngjisht: Canton du Mas-d'Azil) është një kantondepartamentin Ariège, rajonin OccitanieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Mas-d'Azil. Ka sipërfaqe 173.53km2 dhe popullsi 4099 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Mas-d'Azil aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]