Kantoni Levet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Levet
Canton de Levet
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Bourges
Kryeqëndra Levet
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 247,71 km2
Popullsia 9.091 banorë 1999
Dendësia 36,7 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1817

Kantoni Levet (frëngjisht: Canton de Levet) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Levet. Ka sipërfaqe 247.71km2 dhe popullsi 9091 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Levet aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]