Kantoni Ligné

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ligné
Canton de Ligné
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Arrondissement Ancenis
Kryeqëndra Ligné
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 140,2 km2
Popullsia 11.990 banorë 2009
Dendësia 85,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4416
Kantoni Ligné – harta_foto

Kantoni Ligné (frëngjisht: Canton de Ligné) është një kantondepartamentin Loire-Atlantique, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ligné. Ka sipërfaqe 140.2km2 dhe popullsi 11990 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ligné aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Maurice Perrion

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]