Kantoni Limay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Limay
Canton de Limay
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Arrondissement Mantes-la-Jolie
Kryeqëndra Limay
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 129,8 km2
Popullsia 40.738 banorë 1999
Dendësia 313,85 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7810
Kantoni Limay – harta_foto

Kantoni Limay (frëngjisht: Canton de Limay) është një kantondepartamentin Yvelines, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Limay. Ka sipërfaqe 129.8km2 dhe popullsi 40738 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Limay aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]