Kantoni Limoges-Puy-las-Rodas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Limoges-Puy-las-Rodas
Canton de Limoges-Puy-las-Rodas
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Haute-Vienne
Arrondissement Limoges
Kryeqëndra Limoges
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 10.030 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8740

Kantoni Limoges-Puy-las-Rodas (frëngjisht: Canton de Limoges-Puy-las-Rodas) është një kantondepartamentin Haute-Vienne, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Limoges. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 10030 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Limoges-Puy-las-Rodas aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Gülsen Yildirim

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]