Kantoni Lorient-Centre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lorient-Centre
Canton de Lorient-Centre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Morbihan
Arrondissement Lorient
Kryeqëndra Lorient
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 14.803 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5617

Kantoni Lorient-Centre (frëngjisht: Canton de Lorient-Centre) është një kantondepartamentin Morbihan, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lorient. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 14803 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lorient-Centre aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]