Kantoni Lurcy-Lévis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lurcy-Lévis
Canton de Lurcy-Lévis
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Moulins
Kryeqëndra Lurcy-Lévis
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 293,17 km2
Popullsia 4.847 banorë 2010
Dendësia 16,53 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 316

Kantoni Lurcy-Lévis (frëngjisht: Canton de Lurcy-Lévis) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lurcy-Lévis. Ka sipërfaqe 293.17km2 dhe popullsi 4847 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lurcy-Lévis aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]