Kantoni Lury-sur-Arnon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lury-sur-Arnon
Canton de Lury-sur-Arnon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Vierzon
Kryeqëndra Lury-sur-Arnon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 171 km2
Popullsia 5.513 banorë 1999
Dendësia 32,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1819

Kantoni Lury-sur-Arnon (frëngjisht: Canton de Lury-sur-Arnon) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lury-sur-Arnon. Ka sipërfaqe 171km2 dhe popullsi 5513 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lury-sur-Arnon aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]