Jump to content

Kantoni Lyon-III

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Lyon-III
kanton
Popullsia
 • Gjithsej35.007

Kantoni Lyon-III (frëngjisht: Canton de Lyon-III) është një kantondepartamentin Rhône, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lyon. Ka sipërfaqe 2.93km2 dhe popullsi 35007 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lyon-III aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]