Kantoni Ménigoute

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ménigoute
Canton de Ménigoute
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Deux-Sèvres
Arrondissement Parthenay
Kryeqëndra Ménigoute
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 233,52 km2
Popullsia 4.868 banorë 2009
Dendësia 20,85 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7917

Kantoni Ménigoute (frëngjisht: Canton de Ménigoute) është një kantondepartamentin Deux-Sèvres, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ménigoute. Ka sipërfaqe 233.52km2 dhe popullsi 4868 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ménigoute aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Didier Gaillard

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]