Kantoni Malesherbes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Malesherbes
Canton de Malesherbes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loiret
Arrondissement Pithiviers
Kryeqëndra Malesherbes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 210 km2
Popullsia 11.499 banorë 2006
Dendësia 54,76 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4517
Kantoni Malesherbes – harta_foto

Kantoni Malesherbes (frëngjisht: Canton de Malesherbes) është një kantondepartamentin Loiret, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Malesherbes. Ka sipërfaqe 210km2 dhe popullsi 11499 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Malesherbes aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Michel Guérin

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]