Kantoni Marchenoir

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Marchenoir
Canton de Marchenoir
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loir-et-Cher
Arrondissement Blois
Kryeqëndra Marchenoir
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 267,42 km2
Popullsia 5.511 banorë 1999
Dendësia 20,61 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4108

Kantoni Marchenoir (frëngjisht: Canton de Marchenoir) është një kantondepartamentin Loir-et-Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Marchenoir. Ka sipërfaqe 267.42km2 dhe popullsi 5511 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Marchenoir aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]