Kantoni Marcilly-le-Hayer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Marcilly-le-Hayer
Canton de Marcilly-le-Hayer
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Arrondissement Nogent-sur-Seine
Kryeqëndra Marcilly-le-Hayer
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 408,6 km2
Popullsia 6.868 banorë 2009
Dendësia 16,81 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1013

Kantoni Marcilly-le-Hayer (frëngjisht: Canton de Marcilly-le-Hayer) është një kantondepartamentin Aube, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Marcilly-le-Hayer. Ka sipërfaqe 408.6km2 dhe popullsi 6868 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Marcilly-le-Hayer aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]