Kantoni Martel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Martel
Canton de Martel
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Lot
Arrondissement Gourdon
Kryeqëndra Martel
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 205,27 km2
Popullsia 4.721 banorë 1999
Dendësia 23 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4620

Kantoni Martel (frëngjisht: Canton de Martel) është një kantondepartamentin Lot, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Martel. Ka sipërfaqe 205.27km2 dhe popullsi 4721 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Martel aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Claude Requier

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]