Kantoni Massy-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Massy-Est
Canton de Massy-Est
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Palaiseau
Kryeqëndra Massy
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°16′17″V 48°43′51″L / 2.2713161°V 48.7309455°L / 2.2713161; 48.7309455 (Kantoni Massy-Est)Koordinatat: 2°16′17″V 48°43′51″L / 2.2713161°V 48.7309455°L / 2.2713161; 48.7309455 (Kantoni Massy-Est)
Sipërfaqja 5,47 km2
Popullsia 19.142 banorë 2010
Dendësia 3.499,45 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9142
Kantoni Massy-Est – harta_foto

Kantoni Massy-Est (frëngjisht: Canton de Massy-Est) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Massy. Ka sipërfaqe 5.47km2 dhe popullsi 19142 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Massy-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]