Kantoni Mazières-en-Gâtine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mazières-en-Gâtine
Canton de Mazières-en-Gâtine
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Deux-Sèvres
Arrondissement Parthenay
Kryeqëndra Mazières-en-Gâtine
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 206,68 km2
Popullsia 6.770 banorë 2009
Dendësia 32,76 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7915

Kantoni Mazières-en-Gâtine (frëngjisht: Canton de Mazières-en-Gâtine) është një kantondepartamentin Deux-Sèvres, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mazières-en-Gâtine. Ka sipërfaqe 206.68km2 dhe popullsi 6770 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mazières-en-Gâtine aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jean-Marie Morisset

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]