Kantoni Moûtiers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Moûtiers
Canton de Moûtiers
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Arrondissement Albertville
Kryeqëndra Moûtiers
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 461 km2
Popullsia 16.698 banorë 2008
Dendësia 36,22 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7320

Kantoni Moûtiers (frëngjisht: Canton de Moûtiers) është një kantondepartamentin Savoie, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Moûtiers. Ka sipërfaqe 461km2 dhe popullsi 16698 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Moûtiers aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]