Kantoni Moisdon-la-Rivière

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Moisdon-la-Rivière
Canton de Moisdon-la-Rivière
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Arrondissement Châteaubriant
Kryeqëndra Moisdon-la-Rivière
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 169,3 km2
Popullsia 6.738 banorë 2009
Dendësia 39,8 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4419
Kantoni Moisdon-la-Rivière – harta_foto

Kantoni Moisdon-la-Rivière (frëngjisht: Canton de Moisdon-la-Rivière) është një kantondepartamentin Loire-Atlantique, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Moisdon-la-Rivière. Ka sipërfaqe 169.3km2 dhe popullsi 6738 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Moisdon-la-Rivière aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jean Massé

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]