Kantoni Montélimar-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montélimar-1
Canton de Montélimar-1
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme,
Arrondissement Nyons.
Kryeqëndra Montélimar
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 19.329 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2616
Kantoni Montélimar-1 – harta_foto

Kantoni Montélimar-1 (frëngjisht: Canton de Montélimar-1) është një kantondepartamentin Drôme,, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montélimar. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 19329 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montélimar-1 aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Kantone në departamentin Drôme,