Kantoni Montigny-sur-Aube

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montigny-sur-Aube
Canton de Montigny-sur-Aube
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Arrondissement Montbard
Kryeqëndra Montigny-sur-Aube
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 306,92 km2
Popullsia 2.470 banorë 1999
Dendësia 8,05 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2122

Kantoni Montigny-sur-Aube (frëngjisht: Canton de Montigny-sur-Aube) është një kantondepartamentin Côte-d'Or, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montigny-sur-Aube. Ka sipërfaqe 306.92km2 dhe popullsi 2470 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montigny-sur-Aube aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Georges Morin

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]