Jump to content

Kantoni Montluçon-Nord-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Montluçon-Nord-Est
kanton
Popullsia
 • Gjithsej10.790

Kantoni Montluçon-Nord-Est (frëngjisht: Canton de Montluçon-Nord-Est) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montluçon. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 10790 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montluçon-Nord-Est aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]